آخرین مطالب
خانه / اخبار اسلایدر / توزیع ۱۰۰ بسته افطاری بین بانوان روستای خیرآباد تایباد
توزیع ۱۰۰ بسته افطاری بین بانوان روستای خیرآباد تایباد

توزیع ۱۰۰ بسته افطاری بین بانوان روستای خیرآباد تایباد

مدیر کانون بانوی مرزنشین تایباد از توزیع ۱۰۰ بسته افطاری با مشارکت آستان قدس رضوی، قرارگاه ثامن‌الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه و کانون بانوی مرزنشین تایباد بین بانوان نیازمند و بی‌سرپرست در این شهرستان خبر داد.

توزیع 100 بسته افطاری بین بانوان روستای خیرآباد تایباد

آیدا عصمتی، مدیر کانون بانوی مرزنشین، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، گفت: گفت: شامگاه پنجشنبه بسته‌های افطاری بین ۱۰۰ نفر از بانوان نیازمند و بی‌سرپرست روستای اهل سنت خیرآباد از توابع بخش میان‌ولایت تایباد در ضیافت افطاری توریع شد.

وی افزود: هدف کانون، حمایت از زنان سرپرست خانواده است و تاکنون توانسته گام‌های موثری از جمله شناسایی این قشر آسیب‌پذیر در شهر و روستاهای این خطه مرزی بردارد.

عصمتی با اشاره به حمایت زنان در دورترین نقاط شهری، بیان کرد: هدف کانون حمایت از زنان نیازمند از تمام نقاط شهرستان اعم از شیعه و سنی است و در این راستا هر اقدامی از قبیل کمک هزینه پزشکی، تهیه سبد غذایی خانوار، کمک هزینه تهیه جهیزیه و آموزش‌های لازم در راستای ایجاد کارآفرینی و غیره بر اساس نیاز بانوان شهرستان انجام می‌شود.

در ادامه این گزارش، الهام ذوالفقاری، دهیار روستای خیرآباد گفت: جمعیت روستا براساس سرشماری سال جاری ۴۸۰۰ نفر (۱۲۰۰خانوار) است که ۳۵ درصد آن را افراد نیازمند تشکیل داده و بیشتر این گروه تحت پوشش هیچ نهادی نیستند و توسط خیران روستا حمایت می‌شوند.

وی با اشاره به مهاجرپذیری روستا، اظهار کرد: وجود هشت حلقه چاه عمیق و زمین‌های حاصلخیز سبب شده مردم از روستاهای اطراف برای کشاورزی به این منطقه مهاجرت کنند.

ذوالفقاری این اقدام کانون بانوی مرزنشین را گامی در راستای نوعدوستی دانست و افزود: از فضایل ماه مبارک رمضان، کمک به همنوعان است، نیازمندانی که باید مورد توجه قرار گیرند و در داشته‌هایمان شریک شوند و این کانون این عمل را به درستی به اثبات رسانده است.

وی در ادامه از اطعام ۶ هزار نفر در اعتکاف فرهنگیان در این روستا خبر داد و اظهار کرد: این اعتکاف علمی به مدت سه روز در حوزه علمیه انوارالعلوم برگزار شد و در هر روز دوهزار نفر مهمان سفره افطار و سحر خیران نیکوکار روستای خیرآباد بودند.

گفتنی است، مرکز شهرستان مرزی تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.
انتهای پیام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code