آخرین مطالب
خانه / اخبار اسلایدر / توزیع بیش از ۱۴۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان کم برخوردار در تایباد
توزیع بیش از ۱۴۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان کم برخوردار در تایباد

توزیع بیش از ۱۴۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان کم برخوردار در تایباد

مدیر کانون بانوی مرزنشین تایباد گفت: همزمان با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید بیش از ۱۴۰ بسته تحصیلی میان دانش‌آموزان کم برخوردار مناطق روستایی و شهری در این شهرستان توزیع شده است.

آیدا عصمتی در گفت‌وگو با خبرنگار کانون بانوی مرزنشین تایباد، اظهار کرد: این کانون با هدف محرومیت زدایی و توجه به نیازهای زنان در مناطق مرزنشین از سال ۹۶ آغاز به کار کرده و تاکنون اقدامات موثری شامل تهیه جهیزیه، کمک‌های تحصیلی، برگزاری کارگاه‌های مشاوره و مهارت‌های همسرداری، مشاوره‌های حقوقی و از همه مهمتر شناسایی بانوان توانمند در روستاها و مناطق حاشیه شهر انجام داده است.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های تحصیلی افزود: در شهریورماه کارگروه‌های کانون که متشکل از پنج معاونت شامل اجتماعی، خانواده، فرهنگی، حقوقی و بهداشتی هستند اقدام به شناسایی خانواده‌های کم برخوردار در مناطق حاشیه شهر کردند که تاکنون از هیچ نهاد حمایتی کمکی دریافت نکرده‌اند.

عصمتی ادامه داد: سپس پس از مراحل شناسایی طی مراسمی با حضور خانواده‌های هدف ۱۴۰ بسته تحصیلی شامل کیف، دفتر، خودکار، خط کش، پاک کن، مدادرنگی و مداد هر کدام به ارزش یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اهدا شد.

وی مطرح کرد: تاکنون برگزاری کارگاه‌های مشاورهه کمک بسیاری به بانوانی کرده که هنوز پس از گذشت سال‌ها اسیر تعصبات خاصی هستند و برای آگاهی از حقوق خود هیچ گامی برنداشته‌اند این آموزش‌ها در تحکیم روابط زناشویی و حفظ خانواده بسیار تاثیرگذار است و سبب حل شدن برخی از اختلافاتی شده که دستخوش همین تعصبات بیهوده است.

مدیر کانون بانوی مرزنشین تایباد گفت: شناسایی زنان توانمند در مناطق روستایی و حاشیه شهر نقش موثری در اشتغالزایی دارد و همین امر علتی برای ایجاد کارآفرینی در این شهرستان مرزی شده است زنان مرزنشین در این منطقه در هنرهای فرش بافی، فرت بافی، تهیه غلورترش و شیرین و… بسیار تبحر دارند که می‌تواند در ایجاد کسب درآمد تاثیرگذار باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code