آخرین مطالب
خانه / اخبار اسلایدر / نمایشگاه چله‌ی بانوی مرزنشین در تایباد برگزار شد
نمایشگاه چله‌ی بانوی مرزنشین در تایباد برگزار شد

نمایشگاه چله‌ی بانوی مرزنشین در تایباد برگزار شد

همزمان با روزهای پایانی آذرماه و نزدیک شدن شب یلدا در همه مناطق مردم در تکاپوی برگزاری این آیین سنتی و قدیمی هستند در همین راستا بانوان توانمند تایباد هنرهای بومی و محلی خود را در قالب یک نمایشگاه به عرصه نمایش عموم گذاشتند.

آیدا عصمتی، مدیر کانون بانوی مرزنشین تایباد در حاشیه برگزاری این نمایشگاه که شامگاه گذشته با حضور مسولین و اقشار مختلف مردم افتتاح شد، در گفت‌وگو با خبرنگار کانون بانوی مرزنشین تایباد اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف حمایت از توانمندی‌های بومی و تولیدات سنتی بانوان این شهرستان مرزی برگزار شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه محصولات متنوعی مانند انواع نان، کیک، کلوچه، شیرینی‌های سنتی، خشکبار، آجیل، تنقلات، دست سازه‌های زینتی در قالب ۲۰ غرفه به مدیریت زنان برگزار و تا شب یلدا ادامه دارد.

عصمتی با اشاره به اهداف برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بیان کرد: این قبیل کارهای گروهی علاوه بر نمایش انسجام وحدت و یکپارچگی سبب معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بانوان در این خطه مرزی شده و همچنین با فروش محصولات از زنان سرپرست خانوار حمایت شده و کمک به معیشت و اقتصاد خانواده می‌شود.

وی مطرح کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی کانون بانوی مرزنشین در تایباد و سایر نقاط مرزی کشور توسعه فعالیت‌های بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماع است این کانون درنظر دارد با فراهم کردن فرصت‌های اینچنینی بستر را برای رشد ظرفیت‌های بانوان به ویژه در مناطق محروم و حاشیه شهر آماده سازد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code